Mida kõike kummalist ei võta inimese aju ette kui tal on koolitööd vaja teha. Käesoleval hetkel leidsin, et hädavajalik oleks välja arvutada eestlaste suhe maailma rahvastikuga. Tuginedes internetis levivatele ja kooliajast meelde jäänud andmetele vaatlesin eestlaste suhet maailma rahvastikuga läbi ajaloo.
Väidetavalt on meie rahvuse kõige mustem hetk olnud 300 aastat tagasi, peale Põhjasõda, kui parafraseerides kroonikuid "ei kostnud Narvast Tartuni koera haukumist ja inimeste hääli". Ajaloolased oletavad, et siis oli meie aladel vaid 400 tuhat inimest. Kokku oli maailmas tol hetkel hinnanguliselt 790 miljonit inimest. Nüüd on meid 1 miljon 390 tuhat ja maailmas on kuus miljardit inimest. Kas meid on nüüd siis rohkem või vähem?
Tuleb välja, et suhtarvuna on meie olukord pigem kehvemaks läinud. 1700 paiku oli eestlasi maailma rahvastikust umbes 0,051% ning aastal 2009 on meid 0,0231%.
Seega ei pruukinud vanasti asjad hoopiski nii pahasti olla kui arvati või siis praegu nii hästi olla kui arvatakse. Teisalt aga jätab praegune ametlik statistika arvestamata eestlaste lapsed, kes sünnivad välisriikides. Mistõttu on meie iive arvatavasti juba positiivne.
Pärast juubelit tulgu või veeuputus
6 years ago